Dlaczego warto wziąć udział?
Przed samymi wakacjami, 28 czerwca 2023 r., Komisja Europejska ogłosiła kolejne projekty zmian w regulacjach ważnych dla sektora finansowego i bankowego. Tym razem, mowa o PSD3 i PSR.
Żeby ułatwić Państwu analizę nadchodzących zmian i przygotowanie się do ich wdrożenia przygotowaliśmy aż dwa wydarzenia!
Pierwsze z nich odbędzie się już po wakacjach – tj. 7 września 2023 r. o godz. 11.00. Będzie to webinar podczas, którego nasi eksperci z kancelarii ftl omówią 5 najważniejszych kwestii związanych z PSD3 i PSR.
Czego dowiedzą się Państwo podczas webinaru?
Nasi eksperci, tj. dr Zbigniew Długosz i dr Konrad Stolarski przekażą Państwu wiedzę o:
- Dlaczego Komisja Europejska zadecydowała o zmianach w PSD2?
- Jaki jest zakres planowanych zmian?
- Dlaczego mówimy nie o trzęsieniu ziemi a o wstrząsach wtórnych w prawie usług płatniczych?
- Jak nowe regulacje wpłyną na walkę z oszukańczymi transakcjami?
- Kiedy należy spodziewać się zmian?
Kto poprowadzi webinar?
Dr Zbigniew Długosz – partner w kancelarii ftl. Od wielu lat wyróżniany w polskich i międzynarodowych rankingach prawniczych. W rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” trzykrotnie uznany za Lidera (2020; 2021, 2023 – Dywizja I) w dziedzinie prawa bankowego i finansowego, a także za Lidera (2022) w dziedzinie doradztwa regulacyjnego dla sektora finansowego. Wyróżniony w rankingu Chambers and Partners FinTech Legal in Poland 2022 I 2023. Specjalizuje się i praktykuje w zakresie prawa rynków finansowych, w tym prawa bankowego, prawa usług płatniczych, prawa ubezpieczeń gospodarczych, a także w zakresie prawa ochrony danych osobowych, prawa konsumenckiego i prawa spółek. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego, w szczególności na rzecz sektorów bankowego, usług płatniczych, pożyczkowego, ubezpieczeniowego oraz e-commerce. Od początku swojej kariery zawodowej wspierał rozwój innowacji w usługach finansowych doradzając podmiotom z branży, obsługując wdrożenia nowatorskich rozwiązań na rynku finansowym. Z sukcesem reprezentował klientów w postępowaniach zarówno administracyjnoprawnych, jak i sądowych. Jest koordynatorem prac grupy roboczej ds. cyfryzacji bankowości korporacyjnej w ramach Forum Technologii Bankowych działającym przy ZBP, a także uczestniczy w koordynowanych przez KNF pracach Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w Polsce, pracach grupy PolishAPI oraz grupy roboczej ds. sztucznej inteligencji (GRAI) przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Dr Konrad Stolarski – partner w kancelarii ftl. Prawnik rekomendowany w międzynarodowych rankingach Legal 500 (2021) w kategorii banking and finance oraz Chambers Fintech (2022, 2023). W rankingu Kancelarii Prawniczych „Rzeczpospolitej” (2022) został uznany Liderem w dziedzinie FinTech, zaś w 2023 r. został wskazany jako prawnik rekomendowany w dziedzinie Rynki kapitałowe i doradztwo regulacyjne (Dywizja I). Specjalizuje się i praktykuje w zakresie prawa regulacji rynków finansowych i prawa nowych technologii, prawa konkurencji, prawa podatkowego oraz problematyki prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Doradzał w szeregu projektów o charakterze wielojurysdykcyjnym, podlegających jednocześnie pod różne krajowe i międzynarodowe porządki prawne oraz współuczestniczył w procesie legislacyjnym na etapie tworzenia ustaw kluczowych dla rynku finansowego. Od wielu lat ekspert prawny polskich i zagranicznych instytucji płatniczych i finansowych oraz ich organizacji branżowych. Koordynator prac grupy roboczej ds. cyfryzacji bankowości korporacyjnej w ramach Forum Technologii Bankowych działającej przy ZBP, a także członek grupy roboczej ds. rejestrów rozporoszonych i blockchain przy Ministerstwie Cyfryzacji oraz grupy roboczej ds. sztucznej inteligencji (GRAI) przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Członek Polskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego.
Uwaga: nagranie webinaru nie będzie udostępnianie uczestnikom!
Drugie z naszych wydarzeń poświęconych PSD3 i PSR, to całodzienne szkolenie stacjonarne, które zaplanowaliśmy na 12 października 2023 r. Ze szczegółowym planem szkolenia mogą się Państwo zapoznać tutaj. Pytania o szkolenie będą Państwo mogli zadawać nam i naszym ekspertom podczas webinaru.
DLACZEGO WARTO SIĘ ZAPISAĆ?
Darmowa wiedza
Możliwość zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności, co wpływa na wzrost kompetencji i pozwala na podejmowanie nowych wyzwań zawodowych.
Doświadczenie
Szkolenia w tematyce Prawa Bankowego organizujemy od 2011 roku. Jesteśmy wydawcą specjalistycznego miesięcznika Monitora Prawa Bankowego
Najlepsi eksperci
Na naszych webinarach spotkasz doświadczonych praktyków, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Bezpieczeństwo
Nie spotkają się Państwo z zagrożeniem epidemiologicznym.
Oszczędność
Brak kosztów dojazdu, zakwaterowania dają oszczędność czasu i pieniędzy. Wykorzystaj czas w pełni dla siebie.
Już się zapisałam/em! Co dalej?:
1. SPRAWDŹ SKRZYNKĘ ODBIORCZĄ
2. KLIKNIJ „POTWIERDZAM ZAPIS”
3. OTRZYMASZ LINK DO WEBINARU
4. DOŁĄCZ DO WEBINARU 7 września
GODZ.: 11:00 – 12:00
Proszę sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij w przycisk potwierdzający swój udział w webinarze. Jeżeli nie udało się odnaleźć wiadomości w głównej skrzynce odbiorczej, sprawdź proszę folder ze SPAMem. Po potwierdzeniu swojego udziału, w kolejnym mailu otrzymasz link do platformy Zoom, na której odbywać się będzie webinar. Uczestnictwo w streamingu nie wymaga żadnego dodatkowego specjalnego oprogramowania (wymagania techniczne uczestnictwa w darmowym webinarze online).
Spotkanie kierujemy do:
Szkolenie jest przeznaczone dla wszystkich osób zajmujących się zawodowo usługami płatniczymi. Zachęcamy do wzięcia udziału, m.in.:
-
- Przedstawicieli banków, SKOK-ów, Krajowej SKOK, krajowych instytucji płatniczych, małych instytucji płatniczych, dostawców świadczących wyłącznie usługę dostępu do informacji o rachunku i innych dostawców usług płatniczych
- Przedstawicieli organów nadzoru nad rynkiem finansowym
- Przedstawicieli firm korzystających z usług oferowanych przez dostawców płatniczych
-
- Ekspertów z branży płatniczej
- Prawników działów prawnych ww. instytucji
- Osób odpowiedzialnych za planowanie strategii biznesowej i strategii sprzedaży
- Wszystkich zainteresowanych rynkiem usług płatniczych
Zalety webinaru online:
Możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z dowolnego miejsca (wystarczy dostęp do internetu).
Oszczędność czasu.
Brak kosztów dojazdu, zakwaterowania i innych.
Prosta, intuicyjna obsługa, klikasz w link i jesteś na szkoleniu.
Bezpieczeństwo. Nie spotkają się Państwo z zagrożeniem epidemiologicznym.
Szkolenia online są identyczne pod względem treści, formy i czasu ze szkoleniami tradycyjnymi.
Co mówią o nas uczestnicy
seminariów?
MASZ PYTANIA?
Porozmawiaj z nami