Nasze seminaria

Nasze seminaria

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem nadchodzących konferencji, szkoleń i seminariów

SEMINARIUM ONLINE

19 października 2021 r.
Wdrożenie przepisów o ochronie sygnalistów w podmiotach sektora finansowego ze szczególnym uwzględnieniem ujawniania naruszeń praw pracowników

 

Partnerem merytorycznym seminarium jest kancelaria BKB Baran Książek Bigaj

 

Seminarium poprowadzą:

Beata Baran

Dr Beata Baran - partner w kancelarii BKB Baran Książek Bigaj, radca prawny, doktor nauk prawnych, certyfikowany compliance officer. W Kancelarii nadzoruje sprawy z zakresu compliance, whistleblowing, mobbingu i wewnętrznych postępowań wyjaśniających. Specjalizuje się również w postępowaniach dyscyplinarnych i audytach prawnych. Na co dzień prowadzi obsługę Klientów korporacyjnych z branż banking & finance, pharma, retail, TSL, gas & oil. Posiada bogate doświadczenie w sprawach z zakresu compliance, whistleblowingu, mobbingu, wewnętrznych postępowań wyjaśniających, postępowań dyscyplinarnych, audytów prawnych, bieżącej obsługi klientów korporacyjnych z branż banking & finance, pharma, retail, TSL, gas & oil .

Daniel Książek

Dr Daniel Książek - wspólnik zarządzający w kancelarii BKB Baran Książek Bigaj, radca prawny. Wieloletni praktyk i specjalista z zakresu prawa pracy. Posiada bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia spraw sądowych z tegoż zakresu. Jest osobistym doradcą do spraw prawnych członków zarządów, dyrektorów zarządzających/personalnych największych pracodawców działających na terenie Polski. Ponadto jest konsultantem organizacji pracodawców oraz związków zawodowych działających na terenie Polski. Jest również członkiem Rad Nadzorczych spółek kapitałowych obecnych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Łukasz Łaguna

Łukasz Łaguna - aplikant adwokacki w kancelarii BKB Baran Książek Bigaj. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy, prawa cywilnego oraz white collar crimes. Dla Klientów naszej kancelarii prowadzi sprawy dotyczące m.in. mobbingu, dyskryminacji oraz sporów w stosunkach zatrudnienia. Ma duże doświadczenie w sprawach z zakresu skomplikowanych sporów sądowych oraz projektów związanych m.in. z czasem pracy, dyskryminacją, mobbingiem, współpracą ze związkami zawodowymi, zakresem wolności słowa w miejscu pracy.

Cele seminarium:

Podczas szkolenia przedstawione zostanie zagadnienie sygnalizacji nieprawidłowości (whistleblowing) w podmiotach sektora finansowego. Prelegenci omówią nie tylko obecnie obowiązujące regulacje, ale także odniosą się do wymogów Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii i kroków do skutecznego wdrożenia systemu whistleblowing’owego zgodnego z nowymi wymogi unijnymi.

Jednymi z najczęściej zgłaszanych przez sygnalistów zagadnień są te związane ze sprawami pracowniczymi. Kompleksowo omówione zostaną praktyczne kwestie związane z mobbingiem, dyskryminacją i molestowaniem. Przedstawione będą narzędzia ochrony oraz zaprezentowane zostanie w jaki sposób można zminimalizować ryzyko wystąpienia tych zjawisk. Prelegenci wskażą również metody postępowania w przypadku ujawnienia takich sytuacji w miejscu pracy. Analiza zostanie oparta na relewantnych przepisach oraz orzecznictwie sądowym. Podczas spotkania nie zabraknie praktycznych przykładów

 

Dla kogo jest to seminarium:

 1. Banków, w szczególności
  • członków zarządów
  • kadry managerskiej
  • pracowników departamentów prawnych
  • pracowników departamentów compliance
  • pracowników departamentów kadr
  • pracowników departamentów HR
 2. Pozostałych spółek prawa handlowego
 3. Fundacji
 4. Jednostek samorządu terytorialnego

 

Dla kogo jest to seminarium:

 • członków zarządów
 • kadry managerskiej
 • pracowników departamentów prawnych
 • pracowników departamentów compliance
 • pracowników departamentów kadr
 • pracowników departamentów HR

 

 

Pobierz formularz zgłoszenia uczestnictwa w seminarium »

 

Cena uczestnictwa w seminarium wynosi 749 zł + 23% VAT.

Obowiązuje limit miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Po zgłoszeniu się na szkolenie poprzez przesłanie formularza zgłoszeniowego i zebraniu się grupy pozwalającej przeprowadzić seminarium, otrzymają Państwo link do platformy Zoom, na której znajdować się będzie transmisja online. Uczestnictwo w streamingu nie wymaga żadnego dodatkowego specjalnego oprogramowania (wymagania techniczne uczestnictwa w seminarium online).
W czasie seminarium uczestnicy słuchają wykładów prowadzącego i mają możliwość zadawania pytań za pośrednictwem czatu online. W przypadku mniejszych szkoleń jest możliwość komunikowania się również przez mikrofon z trenerem i innymi uczestnikami.
Materiały szkoleniowe w formie elektronicznej otrzymają Państwo drogą mailową a certyfikat przesyłką pocztową lub również mailem.

 

Zalety naszego szkolenia online:

 • Możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z dowolnego miejsca (wystarczy dostęp do internetu).
 • Oszczędność czasu.
 • Brak kosztów dojazdu, zakwaterowania i innych.
 • Prosta, intuicyjna obsługa, klikasz w link i jesteś na szkoleniu.
 • Bezpieczeństwo. Nie spotkają się Państwo z zagrożeniem epidemiologicznym.
 • Szkolenia online są identyczne pod względem treści, formy i czasu ze szkoleniami tradycyjnymi.
 • Możliwość zadawania pytań i otrzymywania odpowiedzi w trakcie trwania szkolenia.

Udział w niniejszym seminarium pozwala na wypełnienie obowiązku szkolenia zawodowego radcy prawnego. Każdy uczestnik otrzymuje 5 punktów szkoleniowych, co zostanie potwierdzone certyfikatem.

Instytut Szkoleń Prawa Bankowego

Instytut Szkoleń Prawa Bankowego
ul. Księcia E. Lubomirskiego 5 | 05-250 Radzymin
tel.: +48 22 243 16 91 | e-mail: ispb@ispb.pl | www.ispb.pl

Wydawca miesięcznika
Monitor Prawa Bankowego

Copyright © 2009-2021 Instytut Szkoleń Prawa Bankowego