Instytut Szkoleń Prawa Bankowego
Wydawca miesięcznika Monitor Prawa Bankowego
Organizator szkoleń z prawa bankowego
Od 2009 roku dostarczamy pracownikom banków i instytucji finansowych, radcom prawnym w kancelariach, pracownikom instytucji kredytowych, publicznych, regulacyjno-nadzorczych oraz płatniczych i pożyczkowych wiedzę ułatwiającą wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych.
PONAD:
seminaria
prawne
Zdobądź wiedzę na temat najnowszych zmian prawnych od najlepszych radców prawnych i adwokatów w Polsce.
Szkolenia
zamknięte
(wewnętrzne)
Szkolimy zespoły na wybrany temat w dowolnym mieście w Polsce. Powiedz nam czego potrzebujesz.
Zamów bezpłatną
konsultację
Wystarczy, że klikniesz w poniższy przycisk i umówisz się na konsultacje z jednym z naszych specjalistów, abyśmy przygotowali szkolenie dla Twojego zespołu lub omówili możliwą współpracę.
Patronat medialny Monitora Prawa Bankowego:
13 Kongres Prawa Bankowego i Technologii Finansowych – 24 maja 2022 r.
Czytaj dalejMonitor prawa
bankowego
ISPB jest wydawcą jedynego czasopisma na polskim rynku wydawniczym, które poświęcone jest zagadnieniom związanym z prawem bankowym i innym regulacjom dotyczącym banków. Miesięcznik ukazuje się regularnie i nieprzerwanie od stycznia 2011 roku.
PONAD:
wersja online – zawsze przy tobie
Najnowszy numer
Monitora Prawa Bankowego
Profesjonalne czasopismo dla ekspertów z branży prawniczej i finansowej
Artykuły z numeru
Partnerem merytorycznym miesięcznika jest:
Artykuły z numeru:
Nieodzownym elementem działania funduszu inwestycyjnego zamkniętego jest wybór podmiotu, który będzie realizował wobec niego funkcje depozytariusza.
Czytaj dalejWyjaśnienia interpretacyjne Związku Banków Polskich z 27 lipca.2021 r.
Czytaj dalejObowiązek przyjmowania przez akceptantów płatności od konsumentów w gotówce Monitor Prawa Bankowego 2022/05 Maj W dniu 5.11.2021 r. weszła w życie nowelizacja z 17.09.2021 r.[1] wprowadzająca art. 59ea u.u.p.[2], na mocy którego akceptant nie może uzależniać zawarcia z konsumentem umowy o świadczenie usługi lub umowy sprzedaży towaru od dokonania zapłaty w formie bezgotówkowej ani odmówić przyjęcia zapłaty od konsumenta znakami pieniężnymi emitowanymi przez Narodowy Bank Polski[3]. Celem niniejszego artykułu jest […]
Czytaj dalejW artykule przedstawiono podstawy, formy, skutki i ryzyka związane z potencjalnym wykorzystaniem w postępowaniu cywilnym między inwestorem a instytucją finansową decyzji sankcyjnych oraz – co w niektórych przypadkach okazuje się niedopuszczalne – protokołów kontroli KNF. Sygnalizowane w artykule ryzyka mogą ziścić się wobec projektowanych zmian w ustawie o nadzorze nad rynkiem kapitałowym.
Czytaj dalejW wyniku implementacji CRD V do polskiego porządku prawnego oraz dostosowania krajowych przepisów do CRR II zmianie uległy przepisy odnoszące się do polityk wynagrodzeń w bankach. Celem niniejszego artykułu jest omówienie i ocena kilku arbitralnie wybranych zagadnień związanych ze znowelizowanymi regulacjami. Publikacja nie stanowi natomiast kompleksowego opracowania tematyki polityk wynagrodzeń w bankach.
Czytaj dalejNiniejsza publikacja poświęcona jest analizie zasad, przesłanek oraz instrumentów odpowiedzialności administracyjnej, jakiej podlegają podmioty na rynku ubezpieczeniowym na podstawie przepisów ustawy z 11.09.2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Na wstępie scharakteryzowana zostanie koncepcja odpowiedzialności administracyjnej, następnie szczegółowej analizie poddane zostaną normy z art. 361 i 362 u.d.u.r. stanowiące podstawę prawną odpowiedzialności administracyjnej. Celem niniejszej publikacji jest nie tylko dogmatyczna analiza wybranych przepisów prawa, lecz także przedstawienie dotychczasowego dorobku doktryny i judykatury w zakresie kształtowania się modelu odpowiedzialności administracyjnej na rynku ubezpieczeniowym oraz najważniejszych problemów praktycznych dotyczących stosowania odpowiedzialności administracyjnej.
Czytaj dalejPatronat medialny Monitora Prawa Bankowego:
Z radością informujemy, że Instytut Szkoleń Prawa Bankowego, wydawca Monitora Prawa Bankowego objął patronat nad IX edycją Kongresu Prawa Bankowego.
Czytaj dalejZapisz się na newsletter
Dla subskrybentów m.in.:
Podając swój adres e-mail i potwierdzając zapis, wyrażają Państwo zgodę na otrzymywanie od firmy Instytut Szkoleń Prawa Bankowego S.C. Anna Krzyczkowska, Aldona Sosnowska informacji handlowych na podany adres e-mail. Zgodę można w każdej chwili cofnąć. Więcej informacji o celach przetwarzania i swoich prawach znajdą Państwo w Polityce Prywatności oraz w “Regulaminie.
Nasze najbliższe seminaria:
Co mówią o nas uczestnicy
seminariów?
Nasi klienci i partnerzy:
Skontaktuj się z nami
Bezpośredni kontakt:
email: ispb@ispb.pl
tel.: +48 22 243 16 91