Nasze seminaria

Nasze seminaria

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem nadchodzących konferencji, szkoleń i seminariów

15 lutego 2018 r.
Prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne w praktyce

Partnerzy merytoryczni:

Piotr Zimmerman

Seminarium poprowadzi:
Piotr Zimmerman - radca prawny, partner i założyciel kancelarii Zimmerman i Wspólnicy sp. k., licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, współzałożyciel i Prezes Zarządu Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. Specjalizuje się w prawie upadłościowym i restrukturyzacji oraz prawie spółek handlowych. Były sędzia sądów upadłościowych w Warszawie i Szczecinie (1995-2006), wieloletni sędzia-komisarz w największych postępowaniach upadłościowych w Polsce. Od 2012 r. brał udział w pracach kolejnych Zespołów Ministra Sprawiedliwości Ds. Nowelizacji Prawa Upadłościowego i Naprawczego. Znajduje się w gronie twórców nowej ustawy Prawo restrukturyzacyjne, które weszło w życie w 2016 r. Lider w specjalizacji Prawo upadłościowe i naprawcze w rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej od 2008 r (także w rankingu 2017 r.). Prowadzi działalność dydaktyczną. Występuje jako prelegent na konferencjach poświęconych tematyce prawa upadłościowego i naprawczego oraz prawa spółek. Jest autorem czterech wydań „Komentarza do prawa upadłościowego i naprawczego” (Wydawnictwo C.H. Beck) oraz jednym z autorów publikacji „Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe. System Prawa Handlowego. Tom 6.” Artykuły Piotra Zimmermana ukazują się w prasie specjalistycznej polskiej i międzynarodowej.

 

Celem seminarium będzie udzielenie odpowiedzi na pytanie czy po dwóch latach obowiązywania ustawy prawo restrukturyzacyjne można przyjąć, że założenia w postaci oddzielenia postępowania naprawczego od skażonej odium bankruta upadłości zostały zrealizowane oraz czy nowe mechanizmy znalazły zastosowanie w praktyce i z jakim skutkiem.

 

Grupa docelowa:
Szkolenie kierowane jest zarówno do reprezentantów wierzycieli, jak i dłużników. Grupa docelowa to przede wszystkim pracownicy wewnętrznych działów windykacyjnych, restrukturyzacyjnych i prawnych w instytucjach finansowych, jak również osoby piastujące funkcje dyrektorów finansowych i członków zarządu spółek zainteresowanych restrukturyzacją zadłużenia.

 

Omawiane zagadnienia:

  1. Podmiotowy zakres zastosowania ustawy
  2. Upadłość czy jedno z postępowań restrukturyzacyjnych jako układ z wierzycielami?
  3. Nowe możliwości w restrukturyzacji i upadłości
  4. Funkcjonowanie przedsiębiorstwa po zakończeniu postępowania restrukturyzacyjnego oraz statystki w zakresie ogłoszonych upadłości i restrukturyzacji

 

Cena uczestnictwa w seminarium wynosi 900 zł + 23% VAT.

Pobierz ulotkę oraz formularz uczestnictwa w seminarium »

Warszawa, 15 lutego 2018 r.
Hotel Mercure Centrum, ul. Złota 48/54
Sala nr 5

Termin nadsyłania zgłoszeń do 1 lutego 2018 r.

Udział w niniejszym seminarium pozwala na wypełnienie obowiązku szkolenia zawodowego radcy prawnego. Każdy uczestnik otrzymuje 5 punktów szkoleniowych, co zostanie potwierdzone certyfikatem.

Instytut Szkoleń Prawa Bankowego

Instytut Szkoleń Prawa Bankowego
ul. Księcia E. Lubomirskiego 5 | 05-250 Radzymin
tel.: +48 22 243 16 91 | e-mail: ispb@ispb.pl | www.ispb.pl

Wydawca miesięcznika
Monitor Prawa Bankowego

Copyright © 2009-2018 Instytut Szkoleń Prawa Bankowego