Nasze seminaria

Nasze seminaria

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem nadchodzących konferencji, szkoleń i seminariów

24 października 2017 r.
Rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych (RODO) - nowe obowiązki banków

Partnerem merytorycznym seminarium jest kancelaria:
Bird & Bird

 

Izabela Kowalczuk Pakuła

Seminarium poprowadzą:
Izabela Kowalczuk-Pakuła - radca prawny, szef praktyki ochrony prywatności i danych osobowych w polskim biurze Bird & Bird. Od 2007 roku zajmuje się projektami związanymi z prawem ochrony prywatności i danych osobowych. Skutecznie doradza przedsiębiorcom przy transformacji związanej z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO). Doradza przedsiębiorcom w tworzeniu modeli biznesowych dotyczących profilowania i big data, transferu danych, cloud computing, wiążących reguł korporacyjnych (BCR) czy danych w ramach HR. Przeprowadza audyty oraz opracowuje rozwiązania minimalizujące ryzyka. Reprezentuje klientów przed GIODO. Prowadzi około 40 szkoleń rocznie z zakresu ochrony danych osobowych.

Marian Giersz Marian Giersz - adwokat, associate w zespole ochrony prywatności i danych osobowych i TMT w polskim biurze Bird & Bird. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, prawie telekomunikacyjnym oraz postępowaniach administracyjnych i sądowoadministracyjnych z udziałem Prezesa UKE. Doradzał przedsiębiorcom telekomunikacyjnym we wszelkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych w działalności telekomunikacyjnej oraz w kwestiach regulacyjnych. Wspierał operatorów telekomunikacyjnych w opracowaniu strategii i projektów marketingowych, w tym obejmujących ich wspólne produkty i działania marketingowe. Doradzał bankowi online przy budowie systemu identyfikacji klienta, jak również jednemu z największych na świecie towarzystw reasekuracyjnych w zakresie ochrony danych osobowych.

Maria Guzewska Maria Guzewska, LL. M. - aplikant adwokacki, associate w zespole ochrony prywatności i danych osobowych oraz własności intelektualnej w polskim biurze Bird & Bird. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu ochrony danych osobowych. Przeprowadza audyty w związku z nowym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych. W szczególności wspiera klientów w zakresie eksportu danych osobowych, przetwarzania danych pracowniczych, sprzedaży na odległość i marketingu. Prowadzi szkolenia poświęcone ochronie danych osobowych i prywatności i jest autorką wielu publikacji w tym zakresie. Doradza również klientom w zakresie ochrony własności przemysłowej, w szczególności rejestracji znaków towarowych, zarządzania portfolio i w sporach dotyczących naruszenia praw do znaków towarowych.

 

Celem seminarium jest przedstawienie głównych wyzwań stojących przed sektorem bankowym w związku z rozpoczęciem stosowania RODO. W trakcie warsztatu omówione zostaną nowe obowiązki wynikające z RODO, w tym zmiany w zakresie praw klientów, definicji danych biometrycznych, profilowania, automatycznego scoringu klienta czy rozszerzonych obowiązków informacyjnych. Warsztat będzie miał charakter praktyczny, poparty przykładami i kazusami i będzie nastawiony na interakcję z audytorium.

 

Grupa docelowa:

  • pracownicy departamentów odpowiedzialnych za produkty adresowane do konsumentów
  • pracownicy departamentów odpowiedzialnych za budowanie baz danych o klientach
  • pracownicy departamentów marketingu i relacji PR i promocji
  • pracownicy departamentów zajmujących się skargami klientów
  • pracownicy departamentów compliance
  • administratorzy bezpieczeństwa informacji (ABI)

 

Cena uczestnictwa w seminarium wynosi 900 zł + 23% VAT.

Pobierz ulotkę oraz formularz uczestnictwa w seminarium »

Warszawa, 24 października 2017 r.
Hotel Mercure Centrum, ul. Złota 48/54
Sala nr 2

Termin nadsyłania zgłoszeń do 12 października 2017 r.

Udział w niniejszym seminarium pozwala na wypełnienie obowiązku szkolenia zawodowego radcy prawnego. Każdy uczestnik otrzymuje 5 punktów szkoleniowych, co zostanie potwierdzone certyfikatem.

Instytut Szkoleń Prawa Bankowego

Instytut Szkoleń Prawa Bankowego
ul. Księcia E. Lubomirskiego 5 | 05-250 Radzymin
tel.: +48 22 243 16 91 | e-mail: ispb@ispb.pl | www.ispb.pl

Wydawca miesięcznika
Monitor Prawa Bankowego

Copyright © 2009-2018 Instytut Szkoleń Prawa Bankowego